دانلود گزارش کامل شناسایی وظایف دستگاههای اجرایی در برنامه ششم

  • نام فایل : گزارش کامل شناسایی وظایف دستگاههای اجرایی در برنامه ششم
  • مرجع تهیه فایل: مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی
  • فرمت فایل: پی دی اف
  • تعداد صفحات : ۲۸۷ صفحه
  • حجم فایل : حدود ۵ مگابایت
  • قیمت خرید فایل : رایگان

قوانین برنامه توسعه جایگاه ویژهای در نظام حقوقی کشور داشته و با توجه به آنکه باید بودجه های کشور مبتنی بر آن ارائه شود، میتوانند نقش مهمی در توسعه و عمران ایران داشته باشند؛ اما تجربه برنامه های توسعه پیشین حکایت از عدم ایفای این نقش دارد.

کارشناسان همواره یکی از دلایل عدم تحقق برنامه های توسعه کشور را عدم نظارت مؤثر میدانند که در این میان مجلس شورای اسلامی به عنوان بالاترین نهاد نظام جمهوری اسلامی با دو وظیفه اصلی تقنین و نظارت از اصلی ترین نهادهای مسئول در این زمینه محسوب میشود.

همچنین یکی از آسیب های نظارت برنامه های توسعه پیشین کشور که مانع تحقق آن برشمرده میشود عدم تعیین دقیق مسئول انجام هر حکم برنامه میباشد که با توجه به ماهیت بین بخشی این احکام و نیز وجود نهادهای موازی این امر موجب عدم پاسخگویی نهادهای مربوطه شده است.

در این راستا، مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی برای تقویت نظارت بر برنامه ششم توسعه با احصای احکام مختلف این برنامه، دستگاه مسئول و همکار را در اجرای هر حکم مشخص کرده است به گونه ای که اگر نام دستگاه مسئول یا همکار در متن ماده به شکل صریح بیان شده باشد، آن را به شکل معمول بیان کرده و اگر ذکر نشده باشد به تشخیص خود، دستگاه مسئول یا همکار مربوطه را معرفی کرده که این امر با کشیدن خط زیر آن نمایش داده شده است.

در فایل مهمترین مأموریتهای دستگاههای مختلف در برنامه ششم توسعه ارائه شده است

به این مطلب امتیاز دهید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.